Otázky a odpovědi

Jak správně pečovat o čalouněný nábytek a odstranit skvrny?

Obecně platí, že pro čištění čalouněných sedacích souprav, pohovek i válend je nutné používat pouze vodou rozpustná čistidla. Vyvarujte se použití ředidel, rozpouštědel a čistidel na bázi petroleje. Tabulka ukazuje, jak vyčistit skvrny různého původu co možná nejúčinnějším a nejšetrnějším způsobem:

barva (lak)DkávaCmajonézaBpolévkyBvínoB/C
kolaCkáva s mlékemBmásloDpropiskaBvoskE
čajCkopírovací tužkaDmlékoBrezGvosk na parketyD
čokoládaBkrém na botyBmodelínaFrtěnkaBzvratkyB/C
dehetDkrevAnápojeCsazeBžvýkačkaF
dressingBkrev (zaschlá)GolejDstoliceA  
fixDlak na nehtyDomáčkyBšlehačkaB  
hořčiceBleštěnkaB/Dovocná šťávaCtukD  
inkoustBlihovinyCparfémBuhlíD  
jídlaBlimonádaCpivoCvejceA  

A – Omyjte studenou vodou, případně roztokem studené vody a šampónu. Nikdy ne teplou vodou, protože se bílkovina sráží.
B – Omyjte vlažnou vodou s trochou šampónu. Po zaschnutí případně dočistěte benzínem určeným k čištění.
C – Nenechte nikdy zaschnout! Okamžitě omyjte vlažnou vodou s trochou šampónu.
D – Použijte čistící benzín nebo roztok určený k odstranění skvrn z tkanin.
E – Nezažehlete! Dle možností rozlomte, opatrně zvedněte (u velurů hrozí poškození vlasu!) a zbytky nejlépe odsajte vysavačem.
F – Opatrně postříkejte postižené místo sprejem na zmrazení (u velurů hrozí poškození vlasu a jeho vypadávání) vlas netrhejte!
G – Bílý bavlněný hadřík namočíme v roztoku ze studené vody a kyseliny citrónové (jedna rovná polévková lžíce kyseliny citronové na 100 ml studené vody) a znečištěné místo tímto očistíme. Skvrnu čistíme z hrany do středu.

Vždy, když používáte mýdlo, zakončete péči vlažnou destilovanou vodou.

Jak mám čistit koženou sedačku?

Aby váš kožený nábytek zůstal dlouho krásný, musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel. Důležité je umístění sedačky, zabraňte tomu, aby byla kožená sedací souprava vystavena přímému slunečnímu záření a také, aby stála přímo u topení. Snažte se také, aby kůže nepřišla do styku s drsným oblečením.

Při čištění nikdy nepoužívejte rozpouštědla a odstraňovače skvrn, pokud nejsou přímo pro kůži určeny. Postupujte takto:

  • Běžný prach otírejte měkkým, suchým a čistým hadříkem.

  • Jednou nebo dvakrát ročně otřete sedačku měkkým hadříkem navlhčeným jemným vlažným roztokem z neutrálního mýdla, poté použijte některý z vhodných prostředků péče o kůži.

  • Pro rychlé a jednoduché čištění doporučujeme intenzivní čističe na kůži. Ten lze nanést mokrou houbičkou přímo na zašpiněná místa a potom jen necháte kůži uschnout.

Další péče musí být určena na příslušný druh kůže, proto se na hladkou a broušenou kůži používají rozdílné přípravky.

Na hladkou kůži volíme většinou tekuté výrobky na hladkou kůži, pasty nebo krémy. Tyto přípravky obsahují vosky, oleje a impregnační činidla. Další možností rychlého a jednoduchého čištění jsou vlhčené utěrky, které zároveň kůži vyživují a udržují ji poddajnou. Díky hloubkové impregnaci je kůže odolná i proti vlhkosti a skvrnám.

U broušené kůže musíme zabránit slepení jemných vláken, proto jsou ošetřující přípravky aplikovány většinou ve formě spreje. Účinné látky se tak nanesou rovnoměrně.

Co je kůže a ekokůže?

Kůže

Je přírodní materiál, který si po dlouhá léta dokáže udržet svou původní krásu, případně mu čas ještě prospívá, protože díky němu získává zajímavou patinu. Časem tedy získává na kvalitě. Kůže se přizpůsobuje klimatickým podmínkám v interiéru, je pevná a zároveň pružná, příjemná na dotek a má charakteristickou vůni. Vstřebává tělesnou vlhkost, ale nepropustí dovnitř příliš vlhka z vnějšku. Kožené soupravy se tedy vyznačují opravdu dlouhou životností a proto se investice (i když značná) do nich opravdu vyplatí. Navíc kůže působí velmi elegantně a bývá zárukou exkluzivity. Mezi výhody kůže patří také odolnost proti ohni. Pokud byste o koženou sedačku zhasli nedopalek cigarety, koženému materiálu byste nezpůsobili žádnou škodu.
Kožené sedačky se nejčastěji vyrábí z kůže hovězího dobytka, která je nejvhodnější, méně pak z telecí a buvolí kůže. Hovězí kůže se dobře tvaruje a z těchto tří jmenovaných je také nejlevnější. Nepoužívá se v původním stavu, protože je příliš hrubá, ale rozřezává se speciálními přístroji na 2-3 vrstvy. Co se týče kvality kůže, tak za nejkvalitnější je považována ta nejpřirozenější – tedy barvená pouze namáčením. Má přirozenou strukturu a dlouho si zachová krásnou barvu. Ale jinak můžete kožené sedačky zakoupit v celé barevné škále, od světlých odstínů, přes pastelové až po tmavé barvy. V kůži se nedrží prach, proto jsou kožené sedačky velmi vhodné pro alergiky.

Umělá kůže (eko-kůže)

Je novým, moderním, dvouvrstvým materiálem, který je mnohdy mylně srovnáván s koženkou. Koženka byla opatřena polyvinylchloridovou horní vrstvou, která se nesnášela se solí, a proto praskala. Byla proto nahrazena eko-kůží, která má horní vrstvu ze 100 % polyuretanu a její podklad tvoří 100 % bavlněný úplet. Tento materiál neobsahuje živočišné materiály a nemá tak s pravou kůží kromě svého vzhledu vůbec nic společného. Umělá kůže se také skvěle hodí pro alergiky a je snadno udržovatelná. I umělá kůže má však vynikající užitné vlastnosti, je vysoce odolná proti oděru, je pevná a oboustranně prodyšná. Další výhodou je velmi příjemný vzhled a možnost vybrat si ze široké škály barev.

Jak udržovat a pečovat o kůži a umělou kůži?

Dalo by se říct, že údržba kůže a eko-kůže je stejně snadná. Skvrny se odstraňují vlažnou vodou s příměsí trochy saponátu, sedačka se poté jen otře dosucha. Běžné čisticí prostředky a chemikálie by mohly způsobit škodu. Z žádného jiného materiálu nejdou skvrny odstranit tak lehce jako z kůže. Samozřejmě pokud máte doma sedačku se světlé kůže nebo eko-kůže, bude náchylnější na zašpinění a budete jí tak muset věnovat větší péči. Důležité je při čistění na kůži příliš netlačit, ale jen jemně otírat. Jednou za rok je dobré sedačku ošetřit speciálním mlékem na kůži nebo anilinovým krémem. Snadná udržovatelnost je proto nespornou výhodou těchto materiálů.

Jak vypadá správná základní údržba nábytku?

Nábytek zakoupený u nás nevyžaduje žádnou speciální péči. K ošetření stačí pouze bílý, v jemném roztoku z neutrálního mýdla a vlažné vody navlhčený bavlněný hadřík. Pak je nutné nábytek vytřít do sucha.

Kdy mohu objednané zboží očekávat?

Co se týče nábytku, tak většina je u producenta na skladě, tudíž dodávka bývá přibližně do 3 týdnů. U sedacích souprav se termín prodlužuje, jelikož je vše vyráběno na zakázku dle přání zákazníka. Sedací souprava se začne vyrábět od potvrzení závazné objednávky. Obvyklá doba dodání u sedacích souprav je okolo 4 týdnů.

Mohu nakoupit jakékoliv zboží na splátky?

Ano i tuto variantu náš obchod nabízí. V naší nabídce máme splátky se společností Home Credit.

Je možné objednat nábytek i v jiných než uvedených rozměrech a barvách?

Standardně tuto možnost nenabízíme. Ovšem máte-li zájem o některou z našich sedaček a chtěli by jste jí třeba prodloužit, kontaktujte nás a my se určitě vynasnažíme pro Vás udělat maximum.

Je možno si u vás ve firmě prohlédnout sedací soupravy?

Jsme pouze internetový obchod a tuto možnost zatím nenabízíme.

Dozvím se s předstihem, kdy bude zboží expedováno?

Ano, naši pracovníci vás budou ohledně dopravy kontaktovat telefonicky min. 1-2 dny před dodáním zboží a oznámí vám přibližný termín dodání. Pokud bude zboží odesláno kurýrní službou, bude vás kontaktovat kurýr, který si s vámi domluví termín dodání.

Zajišťujete dopravu vlastními vozy?

Ano, dopravu zajišťujeme vlastními vozy. Ovšem v některých případech, je-li mnoho objednávek, využíváme kurýrní službu.

Je možné vyrobit sedací soupravu v kombinaci pravé kůže a eko-kůže, aby byla levnější?

Ano, tato varianta je u mnoho sedacích souprav možná. Sedáky a opěrky se mohou vyrobit z pravé kůže, a zadní část sedačky s boky sedačky mohou být vyrobeny z eko-kůže ve stejné barvě.

 

Toto jsou nejčastěji kladené otázky našich zákazníků. Pokud jste ve výše zmíněných větách nenašli odpověď na Vaši otázku, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.